tort red velvet
Kuchnia

Tort nie tylko na urodziny

Posted on

Gdyby zapytać kogokolwiek na ulicy, z czym kojarzą mu się torty, na pewno padłaby odpowiedź: z urodzinami! Nie ma w tym nic dziwnego, w naszym kraju (i nie tylko) kultura zdmuchiwania świeczek i uroczystego krojenia ma się bardzo dobrze, a przepyszne torty to coś, na co czekają zarówno mali jubilaci, jak i ci całkiem dorośli.

I w sumie szkoda, że torty je się tylko raz do roku… Można zapytać, dlaczego tak jest. Czy przepis na tort jest zarezerwowany tylko i wyłącznie na jedną okazję na rok, i nigdy więcej nie wolno go użyć? Tak oczywiście nie jest, a przekonanie, że torty = urodziny należy jak najszybciej zmienić.

Czy nie byłoby wspaniale powitać przyjaciółki pięknie udekorowanym tortem, który robisz, wykorzystując przepis na tort od jednej z nich? Czy dzieci nie oszaleją ze szczęścia, gdy torty wejdą na stałe do menu deserowego? Namawiam, dajmy tortom większy udział w naszym życiu, nie czekajmy z przyjemnościami do dnia, który w całości poświęcony jest temu, by przypominać nam, że się starzejemy. Niech torty kojarzą się nam jak najlepiej. Oczywiście, mowa o cieście nie byle jakim. Dobry przepis na tort jest na wagę złota. Musisz być gotów odpowiedzieć sobie na kilka pytań, zanim wykorzystasz taki przepis na tort.

Czy poradzisz sobie z upieczeniem biszkoptu? Czy chcesz zrobić własny krem, czy może wykorzystasz te z proszku? Czy twój przepis na tort zawiera składniki, których nie tolerujesz, jak jajka czy gluten? Kiedy już upewnisz się, że jesteś gotów na przygodę z tym przepysznym wypiekiem, rozejrzyj się, znajdź jakiś przepis na tort i do dzieła!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *