profile aluminiowe do taśm led
Budownictwo, Pozostałe

Profile aluminiowe do taśm led na polskim rynku

Posted on

Jednym z najczęściej kupowanym produktem w branży LED są profile aluminiowe. Trzeba jednak wiedzieć, że na rynku dostępne są różne modele profili. Warto zatem wiedzieć czy się od siebie różnią.

Pierwszym rodzajem profili są nawierzchniowe profile aluminiowe do taśm LED . Jest to model najpopularniejszy i jak można się domyśleć służy do montażu nawierzchniowego. Najczęściej służą do oświetlenia np. półek. Ich największą zaletą jest łatwość w montażu. Drugi popularny model to wpuszczane profile do LED. Można je zastosować na niemal każdej powierzchni. Wyposażone są w akcesoria pomocne przy montażu takie jak choćby dwa rodzaje osłonek.

Warto także wymienić profile kątowe. Dzięki ich zastosowaniu kąt padania światła wynosi 45 stopni. Dlatego najczęściej stosowany jest w celu oświetlenia narożników meblowych oraz ścian. Jeśli chce się uzyskać niezwykły efekt świetlny to profile kątowe nadają się do tego najlepiej. Ciekawym rozwiązaniem są także profile hermetyczne. Ten typ profilu stosowany jest w podłogach. Często montowany jest także w kabinach prysznicowych. Są to bowiem profile cechujące się wysoką wodoodpornością. Ich zaletą jest także łatwość w montażu. Na rynku dostępne są także profile LED specjalne. Jak można się domyśleć wykorzystywane są one do montażu w specjalnych oprawach oświetleniowych. Najczęściej ten profil montowany jest jako profil przypodłogowy. Bardzo często montowany jest w biurach bądź placówkach handlowo – usługowych. Może być także wykorzystywany jako oświetlenie nocne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *