Pogrzeb międzynarodowy
Pozostałe

Międzynarodowy transport zwłok – czy warto?

Posted on

Międzynarodowy transport zwłok to temat, który w naszym kraju zaczyna być coraz bardziej popularny. W sumie nie ma się co dziwić. Ludzie coraz częściej emigrują do innych krajów w poszukiwaniu lepiej płatnej pracy. Zostają tam przez wiele lat, potem następuje śmierć.

W rodzimym kraju zostawili swoje rodziny, które chcą zorganizować transport zwłok z zagranicy. Jeszcze nie tak dawno, z przysłowiową świeczką można było szukać firm, które zajmowały się organizowaniem takiego transportu. Obecnie sprowadzanie zwłok oferowane jest przez prawie wszystkie zakłady pogrzebowe, zarówno z mniejszych miast, jak również z większych miast. Taki transport wymaga załatwienia odpowiednich formalności. Jeżeli jednak nie znacie języka, to nie musicie się niczego obawiać, ponieważ pracownicy zakładów są odpowiednio przeszkoleni do tego. Ułatwiają Wam kontaktowanie się z ambasadami danego kraju, gdzie nastąpił zgon Bliskiej Wam osoby tłumaczenie wszystkich dokumentów.

Musicie być jednak przygotowani na to, że jeżeli chcecie po raz ostatni zobaczyć Zmarłego, to będziecie musieli wyruszyć w podróż z pracownikami firmy pogrzebowej. Trumna musi przyjechać już do kraju zamknięta i nie będzie możliwości jej otwarcia ze względu na obowiązujące wszędzie przepisy. Koszt takiego transportu nie jest niestety niski. Wiele rodzin obawia się, że ze względu na koszty taki transport nie będzie mógł się odbyć. Jednak wystarczy wszystko odpowiednio dogadać z firmą pogrzebową, która najprawdopodobniej rozłoży wszystkie koszty takie transportu na raty, które będziecie mogli spłacić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *