kamera sony fs7 - nie kupuj tylko wynajmij
Pozostałe

Kiedy warto wynająć sprzęt filmowy?

Posted on

Zazwyczaj gdy czegoś bardzo potrzebujemy, prędzej czy później zdecydujemy się w to zainwestować. Niejednokrotnie znacząco uszczuplamy w ten sposób swój budżet, sięgając po urządzenia, które tak naprawdę bardzo rzadko nam się przydają, z których korzystamy maksymalnie raz do roku czy może nawet rzadziej. Tak często jest na przykład z kamerą. Sprzęt filmowy może nam być potrzebny raz na dłuższy czas, a kosztuje bardzo dużo. To sprawia, że wielu osobom zamiast kupna bardziej opłaci się go wynająć.

Kraków jest miastem mającym wiele sklepów z profesjonalną elektroniką. Bez trudu odnajdziemy w nich świetnie prezentujące się wysokiej jakości kamery i od razu zapragniemy stać się ich właścicielami. Jednak czy jest to rozsądne posunięcie? Bardzo dobra jakościowo kamera to niejednokrotnie wydatek sięgający kilkunastu tysięcy złotych, a przecież równie dobrze moglibyśmy po prostu wynająć taką kamerę z górnej półki z zapłacić za to kilkaset złotych.

Nawet gdyby taki wynajem sprzętu filmowego jednorazowo kosztował nas tysiąc złotych, to zakładając, że kamera będzie nam potrzebna raz do roku, a jej koszt w sklepie oscyluje w okolicach dwudziestu tysięcy, łatwo policzyć, że koszta zrównają się dopiero po… dwudziestu latach, a wtedy taka kamera będzie już mocno przestarzała. To jednoznacznie pokazuje, że nie potrzebując profesjonalnej kamery zbyt często, o wiele korzystniej będzie iść po nią do wypożyczalni sprzętu filmowego niż do sklepu.

Wypożyczalnia przyda się również w przypadku gdy zdecydujemy, że chcemy kupić kamerę na własność. Mając w planach zakup swojego własnego sprzętu filmowego, w pierwszej kolejności powinniśmy go wynająć. Na to pozwoli nam każda wypożyczalnia kamer i sprzętu filmowego. Dzięki niej uzyskamy odpowiadające nam urządzenie i zdołamy przetestować je w dowolnych warunkach. Spędzimy cały dzień i noc na odkrywaniu kolejnych możliwości czy funkcji nowego sprzętu, oceniając jego przydatność oraz ogólną funkcjonalność.

Tym sposobem zobaczymy również, jak wybrana kamera leży nam w ręce, sprawdzimy łatwość jej obsługi i w ten sposób odkryjemy jej wszystkie wady i zalety. Jeśli wybrany i testowany sprzęt filmowy naprawdę przypadnie nam do gustu, zapiszemy sobie jego model i od razu udamy się po niego do sklepu. W ten sposób zainwestujemy w urządzenie, które na pewno sprosta naszym potrzebom.

Sprzęt filmowy wynajmiesz w Krakowie tutaj: http://www.rentgrandfox.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *