obsluga imprez takich jak festiwale muzyczne
Pozostałe

Festiwale od strony organizacyjnej

Posted on

Festiwale muzyczne stały się ostatnio bardzo popularne. Opener 2018 pobił rekord wszystkich dotychczasowych edycji, sprzedając całą pulę karnetów 4-dniowych. Oznacza to tyle, że na terenie festiwalu było więcej ludzi niż zazwyczaj. Duży tłum to także dużo przygotowań i obowiązków. Organizowanie eventów wymaga rzeszy pracowników, którzy zadbają o dobrą i bezpieczną zabawę festiwalowiczów.

Z reguły tego zadania podejmuje się firma eventowa, która na początku pomaga przy rozstawianiu sprzętu, a następnie obsługuje całą imprezę. Często umyka ludziom, że przy organizacji festiwalu nie chodzi tylko o zadzwonienie do artystów, czy sprzedaż biletów. To dużo trudniejsze przedsięwzięcie logistyczne. Ale dzięki temu festiwalowicze mogą się bawić przy swojej ulubionej muzyce, do samego rana.

Jednak bilet wejścia na najpopularniejsze festiwale często jest bardzo drogi, na większych eventach wymienia się go na opaski. Być może powodem tak wysokiej ceny biletów jest droga obsługa imprez. Począwszy od zatrudnienia ludzi do obsługi technicznej od strony sprzętu, czyli mam tutaj na myśli oświetlenie estradowe, ogromnej mocy nagłośnienie i wiele innych kosztownych sprzętów, poprzez pracowników od sprawdzania toreb, wymieniania biletów na opaski, sprzątania, ochrony artystów i obsługi info pointów, na kilku czy kilkunastu artystach skończywszy. To wszystko kosztuje i nie jest tanie.

Potrzeba naprawdę bardzo dużo, by obsługa imprez takich jak ogromne festiwale funkcjonowała jak należy. Reasumując organizowanie eventów artystycznych (muzycznych, filmowych itp.) to ciężkie zadanie, które bardzo ułatwia profesjonalna firma eventowa. Raczej żaden organizator sobie bez niej nie poradzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *